ico-point.png  Pražská 122, Brno Bosonohy    ico-phone.png  731 322 096,  722 542 898

                                                e-mail: vlasenkarstvi@seznam.cz

Paruky pro vaše nové já

Každý z nás chce v každém věku vypadat a cítit se dobře, což vede k velkému pocitu sebejistoty. Říká se, že vlasy jsou korunou hlavy.
Všechny paruky, které prodáváme se vyrábějí ze syntetických vláken vyrobených v Japonsku.


Nejen jako zdravotní pomůcky, ale i pro získání sebevědomí, šarmu a elegance.
ico02.png
Pánské paruky

Moderní střihy elegantně řeší úbytek Vašich vlasů a pomohou Vám cítit se lépe.

Vhodná nejen pro onkologické pacienty, ale i jako doplněk na letní dovolenou.

Informace o parukách

Návod k používání kanekalonových paruk

Vlákna a barvy

Všechny paruky, které prodáváme se vyrábějí ze syntetických vláken vyrobených v Japonsku. Je prakticky nemožné zjistit rozdíl mezi přírodními vlasy a parukou. Aby se dosáhl co největší efekt, různé barevné odstíny se při výrobě míchají, protože přirozené vlasy nejsou nikdy tvořeny jednou barvou. Každá ze základních barev se získá smícháním 5 až 6 odstínů.

Jsou v zásadě 2 druhy paruk. Vyrobené ručně a strojově. Strojově vyrobené se skládají ze snopců vláken, které jsou našité na základnu vytvořenou čepici. Před našitím se vlákna načechrají.

Ručně vyráběné paruky poznáme podle našitých jednotlivých vláken na základnu tvořenou čepicí. Jsou dražší, protože výroba je pracnější a těžší.

Vlákna se stříhají a natrvalo čechrají v továrně před našíváním. Takto zůstává vyrobený produkt beze změny několik měsíců, pokud se s parukou správně zachází. Čepice paruky může být natahovací, nebo nenatahovací, záleží to podle typu. Paruky se vyrábějí ve více velikostech: malé (PETITE), přiměřené, velké (LARGE).

JAK UPRAVIT A NASADIT PARUKU

Jestliže má zákaznice dost svých vlasů, je třeba, aby si je obtočila kolem hlavy co nejvíce naplocho. Rozložit vlasy tak, aby nevytvářely boule a nerovnosti. Před nasazením vložte ruce do paruky, potřeste s ní, aby se vlákna uvolnila a lehce ji přihlaďte hřebenem. Paruka se nasazuje jako koupací čepice zepředu dozadu. Vycentrujte si paruku tak, aby výkroje pro uši byly před ušima - nesmí uši zakrývat. Když je paruka příliš volná nebo těsná, upravte ji pomocí suchého zipu v zadní části tak, aby paruka seděla pevně a bezpečně. Všechny svoje vlasy musí mít zákaznice zasunuté pod parukou - opět jako pod koupací čepicí. Paruku musíme jednoduše upravovat. Nekartáčujeme!

JAK SE STARAT O PARUKU

Když se o paruku budeme dobře starat, vydrží nám déle. Je to velmi jednoduché. Je třeba vědět jak ji umývat a sušit. Frekvence čištění závisí na tom, jak často se paruka nosí. Nejdříve ji jemně prokartáčujeme, aby se odstranily všechny uzlíky a uvolnily vlákna. Ve výlevce, nebo ve vhodné nádobě uděláme slabý šamponový roztok ze studené nebo vlažné vody. Pozor nepoužíváme vodu horkou! Ponoříme paruku do roztoku, umyjeme, necháme nasáknout 3 - 4 minuty, podle toho, jak je znečištěná. Nedrhneme ji! Poté ji opláchneme v čisté vodě. Po umytí a odstranění přebytečné vody nasprejujeme kondicionérem na vlhká vlákna. Nikdy paruku neupravujeme vlhkou a nepoužíváme sušič vlasů ani žádnou tepelnou úpravu. Až když je paruka suchá, načešeme ji do původního tvaru.

NIKDY, NIKDY, NIKDY, NIKDY, NIKDY

 • Neupravujeme ve vlhkém stavu
 • Nedáváme na nadměrnou teplotu, zvláště buďte opatrní, když otevíráte troubu
 • Nepoužívejte horké natáčky nebo sušiče vlasů
 • Nezkoušejte paruku barvit
 • Snažte se vyhnout elektrizování (nylonové polštáře, některý čalouněný nábytek), paruka může ,,prskat´´. Prskání se vyskytuje i po běžném nošení a považuje se za běžný jev postupného opotřebení.

ODPOVĚDI NA VAŠE NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

 • Poškozují paruky normální vlasy?
  Ne, jsou lehké, mají síťovinu, která umožňuje normální cirkulaci vzduchu
 • Je péče o paruku náročná?
  Ne, vyžaduje pouze občasné umytí ve studené šamponové vodě a nechat položené na ručníku uschnout při pokojové teplotě
 • Dá se poznat, že nosím paruku?
  Ne, prakticky vypadá jako přirozené vlasy. Vlákna jsou jemná a drží si formu i při denním nošení
 • Který typ paruky je vhodný
  Blízký vašim vlastním vlasům - o jeden tón světlejší, čímž budete vypadat mladší
 • Jsou paruky nepohodlné?
  Ne, jsou velmi vzdušné (ne jako kdysi, když byla jako neprodyšná čepice)
 • Nespadne mi paruka?
  Ne, drží velmi pevně na suchý zip. V paruce můžete i spát, ale je potřeba počítat s větším opotřebením

Přejeme Vám příjemné nošení